Am atâtea gânduri referitoare la ziua îndrăgostiților, încât voi spune doar atât: e trist cum ziua care ar fi trebuit să fie un motiv în plus de a spune celor dragi că îi iubim, s-a transformat în unica zi din an (în majoritatea cazurilor) când declarăm și manifestăm iubirea.
E prea frumos acest sentiment încât să fie sărbătorit o singură zi în an.
Dacă vă iubiţi, atunci iubiți-vă în fiecare zi.
Fiţi mereu atent unul cu celălalt.
Ajutaţi-vă.
Iertați-vă.
Alinaţi-vă.
Alintaţi-vă.
Vindecaţi-vă.
Învățaţi unul de la celălalt și unul cu celălalt.
Gătiți împreună.
Mergeţi la plimbare.
Dansaţi. Cântaţi. Vorbiţi.
Ascultați-vă și auziţi-vă unul pe celălalt.
Încercați să fiţi bucurie și binecuvântare unul pentru altul.
Creaţi-vă momentele voastre de care să vă amintiţi cu drag peste ani.
Și nu uitaţi, iubirea adevărată se simte și se trăiește în liniște, fără martori. Ea are menirea să vă ajute să vă acceptaţi, preţuiţi, creșteţi moral-spiritual împreună.
Dragostea ar trebui să fie mereu cu noi, în noi. Ar trebui să vorbim cu dragoste, să ascultăm cu dragoste, să privim cu dragoste, să ajutăm cu dragoste, să trăim cu dragoste! Să fim un focar de dragoste!
Iubire înseamnă grija pe care o porţi celui drag, iubire înseamnă o îmbrățișare, o lacrimă ștearsă, o strângere de mână, o încurajare!
Sufletul nostru are nevoie de dragoste, de atenție, de mângâiere! Are nevoie să fie acceptat și prețuit zi de zi!
Să iubiţi și să fiți iubiți nu doar de 14 februarie!❤️
